STUDIJNÍ VZDĚLÁVACÍ ZÁJEZD

16. 05. 2024     sekce: Akce školy     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Deváťáci a osmáci, kteří se učí německy nebo francouzsky, se vydali na poznávací zájezd.

Co všechno zažili, která místa navštívili a co se jim nejvíce líbilo?

To vše se dozvíte v článku.
ITINERÁŘ

• 7. 5. – výjezd ve 4:00, příjezd do Bavorského lesa, Stezka v korunách stromů, přejezd do Pasova, prohlídka města, okolo 17:00 odjezd na ubytování (DJH Youth Hostel Landshut, Richard-Schirrmann-Weg 6, 84028 Landshut, Německo);
  • 8. 5. – po snídani odjezd na návštěvu Legolandu, odpoledne odjezd na ubytování (DJH Youth Hostel Breisach, Rheinuferstraße 12, 79206 Breisach am Rhein, Německo);
  • 9. 5. – po snídani prohlídka citadely Neuf-Brisach, krátká zastávka v městečku Eguisheim, přejezd do Colmaru, prohlídka města, večer odjezd na ubytování (Hôtel Première Classe Strasbourg, 6 Rue Cerf-Berr, 67200 Strasbourg, Francie);
  • 10. 5. – po snídani prohlídka města Štrasburg, v 14:00 návštěva Muzea čokolády s ukázkou výroby čokoládové pomazánky, návrat do centra Štrasbourgu v 17:15 projížďka na lodi po řece Ill, večer  odjezd zpět do České republiky;
  • 11. 5 příjezd ke škole v 6:00.

„Nejvíce se mi asi líbilo v Eguisheimu, protože tam měli krásnou přírodu a umění. Vyšlo nám díky bohu počasí, moc se mi líbilo, že jsme šli kolem opevnění, mělo to takovou vlastní, originální krásu.

Poté, jako druhé, se mi nejvíce líbilo asi v Legolandu a Colmaru. V Legolandu se mi líbilo, jak tam bylo postaveno mnoho staveb z lega celkem dost realisticky. Také jsme byli v továrně, bylo tam pěkně vysvětleno, jak se vyrábí lego. A poté taky nějaké to nakupování a atrakce.

V Colmaru se mi strašně líbily ty hrázděné domy, co tam všude byly. Poté se mi také líbilo, že tam všude bylo čisto a měli krásné kostely! Celkový výlet se mi strašně líbil, jela bych znova.“ (Eliška Otáhalová)

„Zájezd byl moc dobrý. Zaujal mě především Legoland, uličky ve městech (Colmar,...) a Notre - Dame ve Štrasburku. Na zájezdu byly některé dny náročné a vyčerpávající (to se dalo čekat), ale i přesto se mi moc zájezd líbil a jsem ráda, že jsem mohla jet.“ (Jolana Skřičková)

„Nejvíce mě na zájezdu bavila návštěva Legolandu, ale pokud bych měl najít něco z ohledu na historii, tak jednoznačně se mi nejvíce líbila návštěva městeček Neuf Brisach a Eguisheim.“ (Jakub Post)

„Velmi se mi líbilo město Strasbourg. Za 5 € jsme vyšly na věž katedrály Notre-Dame, ze které byl krásný výhled, sice jsme v řadě čekali asi půl hodiny, ale rozhodně stálo to za to. Skvělá byla i cesta po řece Rýn, nebo v tramvaji, trochu mi připomínala metro. Líbila se mi i stezka v korunách stromů v Bavorském lese, sice byla mlha, ale počasí neovlivníme, a i přesto byl Bavorský les kouzelný.“ (Elena Sobková)

„Nejvíce se mi líbil LEGOLAND a druhý pokoj, kde jsme byli ubytováni. Z měst se mi nejvíc líbil Colmar a Strasbourg.“ (Kateřina Mráčková)

„Vyrazili jsme ve 4 ráno. Cesta byla velmi zajímavá, ale hlavně jsme si ji užili, protože byla sranda. Byli jsme se podívat v Bavorském lese, kde nešlo nic vidět, protože byla mlha, takže nám to bylo líto, protože tam musí být krásný výhled.

Z celého zájezdu se mi ale nejvíce líbil LEGOLAND, ve kterém byly super atrakce. Moc se mi líbila všechna ta města, které jsme prošli. Byla moc krásná, a hlavně ty katedrály, chrámy a kostely.

Celý zájezd byl skvělý, protože tam byli fajn lidi a přišlo mi, že jsme i dohromady byli dobrá parta lidí.

Celý zájezd byl super a jak prohlásil Kuba Talaš BYLO TO KRÁSNÉ, ALE BYLO TOHO DOST.“ (Alžběta Lapešová)

„Ze zájezdu se mně osobně nejvíce líbil den, kdy jsme jeli do Legolandu nebo den, kdy jsme navštívili tři francouzská města a měli jsme šanci si je prohlédnout.

„V Legolandu se mi nejvíce líbila atrakce Mythica (nejnovější horská dráha) a také ‚ramena‘, která měla 1-5 levelů. S holkama jsme si daly 5. level, házelo to s námi, převrátilo vzhůru nohama a točilo se a bylo to skvělé. V Legolandu měli také hranolky ve tvaru lega, churros a všude byly stánky s jídlem, ledovou tříští, popcornem a pitím. Moc se mi líbila i Lego Factory, kde jsme při vstupu dostali lego kostičku s obrázkem a rokem 2024 jako památku. Podívali jsme se i na pětiminutový film a pak jsme si prohlíželi tu menší “továrnu”.

Z francouzských měst se mi nejvíce líbilo 2. město, byly tam hrázděné domy, u kterých jsme jako francouzštináři dostali úkol vyfotit jich minimálně 5. Bylo to moc hezké.

Snídaně na hotelech byly taky super. Bylo tam spoustu marmelád, pečiva, šunka, sýr, čaje, kakao, džusy a mnoho dalšího.

Naše exkurze do Francie a Německa byl skvělá, sice jsme strávili hodně času v busu, ale za zážitky to určitě stálo.“ (Magdalena Janečková)

Během zájezdu se mi nejvíce líbilo to, že každý měl prostor na to se podívat tam kam chtěl díky volnému času co jsme měli.“ (Aneta Lukšíková)

„Ve Francii mají spoustu krásného umění nejen v muzeích ale i na ulicích. Tomuto umění se říká street art. Toto najdete i u nás v České republice, ale ne tak často jako ve Francii, kde najdete tak krásně detailní a propracované dílo.“ (Erin Ptáčková)